<< Schedule for Thu Oct 18, 2018 - Wed Oct 24, 2018 >>


Date:
print view


Thu Oct 18, 2018
Class
Instructor
7:00 am - 7:50 am Athletic Evolution Dan Bohenek
8:00 am - 8:50 am Lower Body Blast Dan Bohenek
10:00 am - 10:50 am Full Body Conditioning Shad Swinehart
12:00 pm - 12:50 pm Bionic Mommy Danielle Spangler
5:00 pm - 5:50 pm Bionic Circuit Jamie Davis
6:00 pm - 6:50 pm Total Tone
Class is Cancelled
7:00 pm - 7:50 pm Bodybuilding with Gunter
Class is Cancelled

Fri Oct 19, 2018
Class
Instructor
6:00 am - 6:50 am Bionic Circuit Dan Bohenek
8:00 am - 8:50 am Cardio and Core Jamie Davis
9:00 am - 10:00 am Yoga Heather Glovack
10:30 am - 11:30 am Mommy Cardio and Barre Danielle Spangler
4:00 pm - 4:50 pm Full Body Strength Circuit Shad Swinehart

Sat Oct 20, 2018
Class
Instructor
8:45 am - 9:50 am Bionic Circuit Dan Bohenek
10:00 am - 10:50 am Mommy Cardio and Core Danielle Spangler

Sun Oct 21, 2018
Class
Instructor
8:00 am - 8:50 am Total Tone Jamie Davis
9:00 am - 9:50 am Bionic Circuit Jamie Davis
10:00 am - 11:00 am Bionic Mommy
Class is Cancelled
10:00 am - 11:00 am Yoga Timothy Mccall

Mon Oct 22, 2018
Class
Instructor
7:30 am - 8:30 am Pure Strength Heather Glovack
8:30 am - 9:30 am HIIT Circuit Heather Glovack
12:00 pm - 12:50 pm Baby Barre (Bionic Mommy) Danielle Spangler
5:00 pm - 5:50 pm Bionic Mobility Circuit Madison Doubroff
6:00 pm - 6:50 pm HIIT Circuit Danielle Doubroff

Tue Oct 23, 2018
Class
Instructor
6:00 am - 6:50 am HIIT Circuit Brittany Hixenbaugh
(5 reserved, 10 open)
7:00 am - 7:50 am Lower Body Blast Dan Bohenek
(2 reserved, 14 open)
9:00 am - 9:50 am Bionic Circuit Heather Glovack
(10 reserved, 6 open)
12:00 pm - 12:50 pm Bionic Mommy Danielle Spangler
(3 reserved, 13 open)
5:00 pm - 5:50 pm HIIT Circuit Angelica Ventrice
(7 reserved, 9 open)
6:00 pm - 6:50 pm Bionic Circuit Kim Lyons
(0 reserved, 14 open)
7:00 pm - 7:50 pm Bodybuilding with Gunter Gunter Schlierkamp
(2 reserved, 8 open)

Wed Oct 24, 2018
Class
Instructor
6:00 am - 6:50 am HIIT Circuit Jamie Davis
(3 reserved, 12 open)
8:00 am - 8:50 am Pure Strength Dan Bohenek
(5 reserved, 10 open)
9:00 am - 9:50 am Full Body Conditioning Heather Glovack
(2 reserved, 14 open)
5:00 pm - 5:50 pm Beyond Barre Amy Abernethy
(1 reserved, 9 open)
6:00 pm - 6:50 pm HIIT Circuit Kim Lyons
(5 reserved, 11 open)
7:30 pm - 8:30 pm Mommy Motivate and Meditate Danielle Spangler
(1 reserved, 14 open)